Odisha Free Job Alert
Daily Update Job Portal
RRB NTPC EXAM NOTICE REALEASED 2020- NTPC Exam Status
Posted on: 3, March 2020

RRB NTPC ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ 2020? –

ଏଜେନ୍ସି ଅଫିସିଆଲ୍ ନୋଟିସ୍ ବାହାର କରିବା | RRB ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ପରୀକ୍ଷା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କୌଣସି ଅଫିସିଆଲ୍ ସୂଚନା ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆରଆରବି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଆଧାରିତ ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ଭାରତର ରେଳ ନିଯୁକ୍ତି ବୋର୍ଡର CEN NO 1/2019 ର NTPC ବର୍ଗର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା ଏଜେନ୍ସିର ଜଡିତ ଟେଣ୍ଡର ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛି।

RRB ମଧ୍ୟ ନୋଟିସ୍ ଦାଖଲ ପାଇଁ ଶେଷ ତାରିଖ ପ୍ରଦାନ କରିଛି 16-04-2020 | ତେଣୁ ଏପ୍ରିଲ୍ / ମେ 2020 ରେ NTPC ପରୀକ୍ଷା ହେବାର କୌଣସି ସୁଯୋଗ ନାହିଁ | ଏହି ମେ ଜୁନ୍ / ଜୁଲାଇ 2020 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ତେଣୁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଦ୍ୟତନ ପାଇଁ ଆମର ୱେବସାଇଟ୍ ଦେଖିପାରିବେ |

କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଭିତ୍ତିକ ପରୀକ୍ଷା (ସିବିଟି) ହିନ୍ଦୀ, ଇଂରାଜୀ, ଆସାମ, ବଙ୍ଗାଳୀ, ଗୁଜରାଟୀ, କନ୍ନଡ, କୋଙ୍କଣୀ, ମରାଠୀ, ମଣିପୁରୀ, ମାଲାୟାଲମ୍, ଓଡିଆ, ପଞ୍ଜାବୀ, ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ ଏବଂ ଉର୍ଦ୍ଦୁରେ 15 ଟି ଭାଷାରେ କରାଯାଏ। ଭାରତୀୟ ରେଳ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ନିଯୁକ୍ତିଦାତା ବୋଲି ବିଚାର କରି ପ୍ରତ୍ୟେକ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ବିଜ୍ଞପ୍ତି (CEN) ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଆବେଦନକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ |
 

CEN 1/2018 ଏବଂ CEN 3/2018 ପାଇଁ କମ୍ପ୍ୟୁଟର-ଆଧାରିତ ପରୀକ୍ଷା (ସିବିଟି) ର ଅତିରିକ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏବଂ ଶିଫ୍ଟ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ -1 ଠାରୁ କମ୍ ଥିଲା | CEN 01/2019, 03/2019 ଏବଂ RRC-01/2019 ପାଇଁ CBT ଗୁଡିକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରାଯାଇ ନାହିଁ |

ଏହା ଉପରୋକ୍ତରୁ ଦେଖାଯାଇପାରେ, RRB ପାଇଁ CBT ର ନିଖୁଣ ଆଚରଣ ପରୀକ୍ଷା ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ଯତ୍ନଶୀଳ ଯୋଜନା, ଉତ୍ସଗୁଡିକର ବୃହତ ଆକାରର ସଂଗ୍ରହ ଏବଂ ତଥ୍ୟର ଦକ୍ଷ କ୍ୟାପଚର, ପରିଚାଳନା ଏବଂ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ପାଇଁ ଏଜେନ୍ସି (ECA) ପରିଚାଳନା | ବ୍ୟବହୃତ ପରୀକ୍ଷଣ ସଫ୍ଟୱେର୍ (ସଂସ୍କରଣ) ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷଣର ଅଖଣ୍ଡତା ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ତଥ୍ୟର ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ପ୍ରସାରଣରେ ପ୍ରମାଣିତ ବୈଷୟିକ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରିବା ଅନ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆବଶ୍ୟକତା |

[su_button url=”http://www.rrbchennai.gov.in/downloads/tender-indicative-notice-chennai.pdf” target=”blank” style=”stroked” background=”#670c34″ icon=”icon: file-pdf-o”]Check Official Notice[/su_button]

Buy Railway NTPC BOOK Here : Click here
Buy Railway Questions Bank Here : Click Here 


,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ଆପଣ ମାନେ ଫ୍ରି ଜବ ଅପଡେଟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ?
Dismiss
Allow Notifications